Дрягун Дмитро

Дрягун Дмитро

Випуск 2012 року

Головний фахівець з охорони навколишнього середовища ПрАТ «Нафтогазвидобування», м. Полтава

Дмитро Сергійович з дитинства цікавився природніми процесами та явищами, прагнув усвідомити їх закономірність. В шкільні роки часу не гаяв, тому при кожній можливості прагнув навчитись чогось нового: брав участь в польових практиках, відвідував факультативи, їздив на олімпіади з біології, географії та фізики, виборюючи призові місця. Вступ на екологічний факультет одного з найкращих університетів країни був цілком  логічним продовженням.

«Каразінський – беззаперечно найкращий університет, – говорить Д. С. Дрягун.  – Це не просто стіни, з освітнім процесом та історією, перш за все – це люди, що їх творять. Чому його обрав? Не можу сказати. Думаю, Каразінський сам обирає людей».

Дмитро-студент жив  активно – очолював правління СНТ факультету. «Організували студентську науково-практичну конференцію «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування: освіта – наука – виробництво», – згадує Д. С. Дрягун. –  Пізніше ця конференція набула статусу міжнародної. Зараз моя участь в ній є традиційною». Найтепліші студентські спогади випускника пов’язані з проходженням польових практик в Криму, в західній Україні та на біологічній стації університету в с. Гайдари. Польові практики запам’яталися спілкуванням з однолітками та викладачами, постійною командною роботою та згуртованістю. Природа, вогнище, пісні під гітару – таке забути неможливо. З неабиякою  ніжністю та вдячністю він згадує  викладачів екологічного: «Проф. В. Ю. Некос – творець екологічного факультету. Він був вимогливим і принциповим, але надзвичайно людяним і простим в спілкуванні. Талановитий лектор».

Працювати за спеціальністю Д.С. Дрягун розпочав відразу ж після закінчення бакалаврату – пройшов конкурс на посаду державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Полтавської області. Навчався на магістратурі паралельно з роботою. У Державній екологічній інспекції  Полтавської області Дмитро Сергійович пройшов кар’єрний шлях від провідного спеціаліста до начальника відділу – старшого державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища. За час роботи доводилося освоювати різні напрямки екологічної політики держави – поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами, охорона та раціональне використання водних ресурсів, охорона земель та надр, охорона атмосферного повітря. Зараз Д. С. Дрягун працює головним фахівцем з охорони навколишнього середовища в найбільшій газовидобувній компанії – Приватному акціонерному товаристві «Нафтогазвидобування». «Основними моїми обов’язками є організація та забезпечення заходів з охорони навколишнього середовища, контроль їх виконання при здійсненні господарської діяльності на всіх об’єктах компанії, серед яких газоконденсатні свердловини, установки підготовки вуглеводневої сировини та газопроводи, – розповідає Дмитро Сергійович.  –  Робота в компанії, що є флагманом газовидобувної галузі, серед кращих спеціалістів своєї справи, і в Україні так, і за її межами, є результатом неперервного отримання знань та досвіду протягом всього трудового шляху. Це те, чим я пишаюся і дорожу».

X