Некос Алла Наумівна

nekos@karazin.ua

Некос Алла Наумівна

доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти

Народилася 18 квітня 1959 р. у м. Харків. У 1983 р. закінчила геолого – географічний факультет Харківський державний університет імені О. М. Горького (нині Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна). З 1983 р. працювала на різних посадах у науково – дослідній частині Харківського державного університету імені О. М. Горького. У 1994 р. захистила кандидатську дисертацію «Екологічна освіта та виховання: географічні та педагогічні основи». У 1999 р. отримала звання доцент.

З 2007 р. – професор кафедри екологічної безпеки та екологічної освіти екологічного факультету, а з 2009 р. – завідувач цієї кафедри.

У 2013 р. захистила докторську дисертацію на тему «Конструктивно – географічні засади аналізу формування складу рослинної продукції» У 2015 р. присвоєно вчене звання професор.

Проф. Некос А. Н. нагороджена знаком «Відмінник освіти України», (2001 р.); нагороджена Премією імені В. Н. Каразіна за високі досягнення в роботі (2007, 2013 рр.) У 2014 році отримала подяку Національної академії педагогічних наук України за вагомий особистий внесок у розвиток науки і освіти. У 2019 р. нагороджена почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації.

Проф. Некос А. Н. є експертом секції № 22 Наукової ради Міністерства освіти та науки України за фаховим напрямом № 103 «Науки про Землю», а також є експертом експертної ради МОН України у Державній освітній установі «Навчально – методичний центр з питань якості освіти».

Проф. Некос А. Н. має понад 400 наукових публікацій, у тому числі 6 монографій, 27 підручників та навчальних посібників, більшість з яких має гриф МОН України, 2 патенти на корисну модель.

Наукові інтереси: екологічна освіта, екологічна безпека продуктів харчування, дистанційні методи досліджень в екології, екологія людини.

X