Максименко Надія Василівна

Максименко Надія Василівна

доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри екологічного моніторингу і заповідної справи

голова науково-методичної комісії

Народилась 28 жовтня 1962 року у с. Великі Хутори Печенізького району Харківської області. У 1986 р. з відзнакою закінчила геолого-географічний факультет Харківського державного університету ім. О. М. Горького (нині ХНУ імені В. Н. Каразіна) за спеціальністю «Географія».

Після закінчення університету з 1986 до 1990 року працювала науковим співробітником науково-дослідної лабораторії кафедри охорони природи і раціонального використання природних ресурсів геолого-географічного факультету Харківського державного університету, з 1991 до 1994 р. – навчалась в аспірантурі. З 1994 до 2007 р. – доцент кафедри геоекології і конструктивної географії Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У 2007 році очолила кафедру моніторингу довкілля та природокористування на новоствореному екологічному факультеті (нині кафедра екологічного моніторингу та заповідної справи навчально-наукового інституту екології), яку очолює по цей день.

Кандидат географічних наук (1995 р.), доцент кафедри геоекології і конструктивної географії (2000 р.), доктор географічних наук за спеціальністю «Конструктивна географія і раціональне використання природних ресурсів» (2018 р.), професор кафедри моніторингу довкілля та природокористування (2019 р.).

Голова редколегії фахового видання категорії Б «Людина та довкілля, Проблеми неоекології», член редколегії фахових видань – категорії А: «Вісник Харківського національного університету. Геологія. Географія. Екологія.»; категорії Б «Вісник Харківського національного університету. Серія Екологія» та «Наукові записки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. Серія Географія».

Керує науковою роботою аспірантів за спеціальністю 101 Екологія та 103 Науки про Землю. Є керівником НДР та координатором і виконавцем Міжнародних Грантів.

Автор більш ніж 460 публікацій, з них понад 40 підручників, навчальних посібників і навчально-методичних праць, 14 з яких мають гриф МОН України.

Наукові інтереси: ландшафтно-екологічне планування, зелена інфраструктура, екологічна кліматологія, заповідна справа, екологічна освіта.

X