Стажування аспірантів Каразінського університету в Інституті екології Карпат

З 14 по 28 червня 2021 р. аспіранти ХНУ Світлана Бурченко та Владислав Воронін проходили стажування та виконували дослідження на базі Інституту екології Карпат (м. Львів) в рамках Національної комплексної докторської програми з екологічної політики, менеджменту та техноекології за проєктом ERASMUS+ «INTENSE: Integrated Doctoral Program for Environmental Policy, Management and Technology».

Аспіранти відвідали Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради, де його керівник Олександра Сладкова розповіла про управлінську діяльність в парках міста Львова, ознайомила загалом зі здобутками та проблемами розбудови зеленої та блакитної інфраструктури м. Львова. Зустріч була цікавою та в цілому проходила у форматі дискусії щодо організації зелених зон міста, порівняння кейсів Харкова та Львова.

У наступні дні стажування у м. Львів студенти PhD долучились до облаштування громадського простору Міського садівництва «Теплиці Рерінга» за ініціативи громадських організацій Пермакультура, EkoTerra i ПЛАТО. Після роботи всі побували в парку «Залізна вода», екскурсію по якому провів садівник цього парку Марко Босович та відвідали найбільший парк м. Львів – Стрийський, де ознайомилися з територіальною організацією парку, його визначними місцями та ділянки, які потребують відновлення та реконструкції.

Другий етап стажування проходив  у Національному природному парку Сколівські Бескиди. Аспіранти поспілкувались з директором НПП Василем Приндаком, обговорили питання збереження біорізноманіття, використання сучасних технологій у зборі та картографуванні даних про флору і фауну, проблеми та перспективи розвитку НПП. Ознайомились з організацією екологічних стежок «Павлів потік – водоспад Кам’янка», «Долиною річки Кам’янка», «Старовікові ліси».

В рамках своєї наукової роботи проведено низку польових досліджень лісових екосистем, відібрано керни зі стовбурів буків для подальшого дендрохронологічного аналізу. Найбільш яскраві емоції викликав популярний туристичний маршрут на найвищу вершину Сколівських Бескид – г. Парашку (1268 м), з якої відкривається чудовий Карпатський пейзаж. Прекрасні враження також залишив Державний історико-культурний заповідник «Тустань», який входить до складу парку.

Після повернення до Львова 25-26 червня 2021 р. аспіранти взяли участь у міжнародній науково-практичній конференції «Старовікові ліси як модель відновлення функціональної суті Карпатських лісів», що проводилась в Інституті екології Карпат НАН України.

На завершення стажування відвідали Львівський національний університет імені Івана Франка і зустрілись з учасником Докторської команди проєкту INTENSE – професором кафедри раціонального використання природних ресурсів та охорони природи географічного факультету доктором географічних наук Назаруком Миколою Миколайовичем, який прочитав дуже цікаву лекцію про еволюцію міських ландшафтів Львова.

Зібрані на стажуванні матеріали аспіранти використають при написанні дисертаційних робіт.

X